Serdecznie witamy

logo tchp

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Oddziału Bydgosko-Toruńskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich

VI Ogólnopolskie Sympozjum Postępy w Chirurgii Kolorektalnej

VI Ogólnopolskim Sympozjum „Postępy w Chirurgii Kolorektalnej” Serock, 16-18.03.2017. To Ty decydujesz o swojej wiedzy a ona o jakości i skuteczności leczenia Twojego Pacjenta. Z okazji tego naukowego święta przygotowujemy niezwykle interesujący i bogaty program naukowy. W trakcie Sympozjum będą mieli Państwo okazję wysłuchać wykładów wybitnych Ekspertów, które dotyczyć będą najbardziej aktualnych problemów chirurgii kolorektalnej drugiej dekady XXI wieku. Staraliśmy się, aby forma przekazu była dla Państwa jak najbardziej różnorodna, bogata i atrakcyjna. Ponadto Sympozjum będzie wyśmienitą okazją do nawiązywania i podtrzymywania przyjaźni. Mam nadzieję, że to VI Sympozjum w pięknym otoczeniu hotelu Narvil pozostanie w Państwa sercach i życzliwej pamięci na wiele lat. My jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań aby tak się stało. Serdecznie zapraszam Państwa do aktywnego udziału w tym tak ważnym dla środowiska chirurgicznego wydarzeniu naukowym.

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.VIchirurgiakolorektalna.pl

Prof. dr hab. n. med. Marek Szczepkowski Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Zebranie naukowo-szkoleniowe TCHP

Uprzejmie zapraszamy na zebranie naukowo-szkoleniowe Oddziału Bydgosko-Toruńskiego TchP w dniu 25.02.2017 (sobota godz.10:00).

Miejsce zebrania: Sala Konferencyjna. PARIS Centrum Onkologii Bydgoszcz.

Zebranie Zarządu i spotkanie Kierowników Klinik, Ordynatorów i Koordynatorów Oddziałów z konsultantem wojewódzkim do spraw chirurgii Dr hab. n. med. Zbigniew Banaszkiewiczem odbędzie się o godz. 09:30.

Program:

  1. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz Klinika Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu – Ewolucja zastosowania terapii podciśnieniowej w chirurgii.

  2. Wykład dla koła młodych chirurgów: Prof. dr hab. Maria Szewczyk - Współczesne zasady leczenia ran przewlekłych.

  3. Dr n. med. Zbigniew Kula - „Skrajnie powikłany przebieg z 3 miesięczną hospitalizacją chorej po wycięciu przełyku z powodu raka przełyku” (10 min).

  4. Poczęstunek – firma Hartmann.

  5. Obecność kolegów specjalizujących się jest obowiązkowa.